Thursday, December 21, 2017

Πολύ σημαντική νίκη για το γυναικείο μας

Το πρώτο της 3ποντο και μάλιστα εκτός έδρας πανηγύρισε η γυναικεία μας ομάδα στο τέλος του 1ου γύρου του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής Κατηγορίας καθώς επικράτησε την Κυριακή 17/12/2017 του Δ.Α.Σ.Ω με 0-3 σετ. Τα κορίτσια μας εμφανίστηκαν αποφασισμένα να κατακτήσουν τη νίκη και από το 1ο σετ του αγώνα είχαν το προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας στο 14-23. Εκεί, ένα μπλακ άουτ έφερε το παιχνίδι στο 24-24 με τα κορίτσια μας να επικρατούν τελικά με 24-26. Στο επόμενο σετ το προβάδισμα που είχε η ομάδα μας από την αρχή του σετ διατηρήθηκε μέχρι το τέλος για να φτάσουμε στο 18-25 ενώ παρόμοια ήταν και η εικόνα των κοριτσιών μας στο τρίτο σετ όπου επικράτησαν με 20-25 πετυχαίνοντας μία πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος καθώς στις 7/1/2018 ξεκινάει ο β' γύρος του πρωταθλήματος με την ομάδα μας να φιλοξενείται εκτός έδρας από την ομάδα του Αριστοτέλη στην Επανομή.

ΔΑΣΩ-Πειραματικό 0-3(24-26,18-25,20-25)
Πειραματικό(Μανθάτης):Σαλταφερίδου(C),Κατσίμαγκλη,Θωμοπούλου,Καψαχείλη,Στούμπου,Καραδήμου,Κολοκοτρώνη,Νέτζα,Καφαλτζή,Δερμιτζάκη,Καμπούρη,Τσώνη,Νικήσιανή(λ),Κοντραφούρη(λ)