Monday, November 20, 2017

Ακόμη ένα tie-break για τις γυναίκες μας (Φώτο ΜΠΑΚΑΡ)

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και τρίτο από την αρχή του πρωταθλήματος, τα κορίτσια του γυναικείου μας αγωνίστηκαν σε ένα αγώνα διάρκειας 5 σετ απέναντι στην ομάδα του Ηρακλή στο Κατσάνειο αυτή το φορά. Σε ένα παιχνίδι με ανατροπές, το κορίτσια μας δεν μπήκαν καλά στο πρώτο σετ και κάνοντας αρκετά λάθη ηττήθηκαν με 25-17. Στο επόμενο σετ τα κορίτσια μας έβγαλαν αντίδραση, προηγήθηκαν από την αρχή του σετ και παρόλο του ότι φτάσανε πρώτες στο να το κατακτήσουν καθώς προηγήθηκαν με 23-24 ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με 28-26. Το κορίτσια μας δεν πτοήθηκαν και μπήκαν δυνατά στο τρίτο σετ δείχνοντας αποφασισμένες να το κατακτήσουν κάτι το οποίο έγινε κερδίζοντας το με 20-25. Στο τέταρτο η ομάδα μας μπήκε ακόμη πιο δυναμικά και προηγήθηκε από την αρχή με διαφορά στο σετ με τον Ηρακλή να κλείνει τη διαφορά στο τέλος για να ολοκληρωθεί το σετ με 17-25 υπερ της ομάδας μας. Στο tie-break ο Ηρακλής προηγήθηκε με 8-7 στην αλλάγη,11-8 και 13-11 με τα κορίτσια μας να ισοφαρίζουν σε 13-13. Στο τέλος, ο Ηρακλής στις λεπτομέρειες κατάφερε να παρει τη νίκη με 15-13 κερδίζοντας τους 2 βαθμούς και η ομάδα μας τον 1 βαθμό.

Ευχαριστούμε θερμά τους φιλάθλους της ομάδας μας που στήριξαν την προσπάθεια των κορίτσιων μας σε έναν ακόμη αγώνα εκτός έδρας.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 26/11/2017 στις 20:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Βότση με αντίπαλο την ομάδα του Ανατόλια.

Ηρακλής-Ατέρμων-Πειραματικό 3-2(25-17,28-26,20-25,17-25,15-13)

Πειραματικό(Μανθάτης):Σαλταφερίδου(C)Κατσίμαγκλη,Καραδήμου,Κολοκοτρώνη,Μανωλοπούλου,Νέτζα,Καφαλτζή,Κύρλα,Δερμιτζάκη,Στούμπου,Καψαχείλη,Θωμοπούλου,Νικήσιανλη(λ),Κοντραφούρη(λ)