Tuesday, November 14, 2017

Ένα βήμα πριν από την 16αδα οι κορασίδες μας

Μία σημαντική νίκη πέτυχε η α' ομάδα των κορασίδων μας καθώς επικράτησε με 2-3 σετ της αξιόμαχης ομάδα του ΒΑΟ εκτός έδρας και έκανε το 1-0 στις νίκες στη σειρά των αγώνων για την πρόκριση στους 16 της διοργάνωσης. Τα κορίτσια μας, που παρέμειναν για 6ο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητες, ξεκίνησαν τον αγώνα δυνατά και κατέκτησαν το πρώτο σετ με 19-25.Στο δεύτερο σετ τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν τον αντίπαλο μέχρι το τέλος και ηττήθηκαν με 20-25. Στο επόμενο, η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη στο παιχνίδι και με όπλο το πολύ καλό σέρβις και τις αποτελεσματικές επιθέσεις επικράτησε με 11-25 και ενώ όλοι περίμεναν την ομάδα μας να συνεχίσει στο 4ο σετ όπως τελείωσε το τρίτο, τα κορίτσια μας μπήκαν μουδιασμένα και ηττήθηκαν με 15-25. Αλλαγή σκηνικού είχαμε και πάλι στο 5ο σετ με τις αθλήτριες μας να μπαίνουν αποφασιστικά και να επικρατούν με 9-15 πετυχαίνοντας ακόμη μια νίκη,τη 6η για εφέτος μετά από 6 αγώνες!!!!
Επόμενος αγώνας με την ομάδα του ΒΑΟ το Σάββατο 18/11/2017 στις 20:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Βότση όπου τα κορίτσια μας νίκη θα κάνουν το 2-0 στη σειρά των αγώνων και θα προκριθούν για πρώτη φορά από την αγωνιστική περίοδο 2008-2009 στους 16 του πρωταθλήματος κορασίδων!!!!

ΒΑΟ-Πειραματικό 2-3(19-25,25-20,11-25,25-15,9-15)
Πειραματικό(Κουτσινικούλη):Τσουμάνη(C),Τριανταφυλλίδου,Παππά,Καμπούρη,