Thursday, April 6, 2017

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε το γυναικείο μας

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε η γυναικεία μας ομάδα στον ημιτελικό του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής κατηγορίας από τον ΠΑΟΚ και έτσι δεν κατάφερε να προκριθεί για 2η συνεχόμενη χρονιά στον τελικό. Τα κορίτσια μας παρουσιάστηκαν με μεγάλη αγωνιστικότητα στο πρωτο σετ και προηγήθηκαν από τις αρχές μέχρι και το 12-14. Στη συνέχεια όμως ο ΠΑΟΚ με καλό σερβις γύρισε το σετ το οποίο και κέρδισε με 25-15. Στο δεύτερο σετ, οι αθλήτριες μας πήραν το προβάδισμα από την αρχή και παρόλο του ότι ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε και πέρασε και μπροστά με 26-25, τα κορίτσια μας κατάφεραν να επικρατήσουν με 29-31. Στο τρίτο σετ, η ομάδα του ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά και κράτησε μία διαφορά ως το τέλος κερδίζοντας με 25-16. Όμοιο ήταν και το σκηνικό στο τέταρτο σετ όπου ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 25-17 και προκρίθηκε στον τελικό. Έτσι λοιπόν η ομάδα μας τερμάτισε στην 4η θέση του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής και ετοιμάζεται για τον ημιτελικό Κυπέλλου Ε.Πε.Σ.Θ με αντίπαλο τον Μυγδονιακό μετά τη διακοπή των εορτών του Πάσχα σε ένα αγώνα επανάληψη του περσινού τελικού στον οποίο η ομάδα μας είχε κερδίσει με 3-1 και κατέκτησε το Κύπελλο.

ΠΑΟΚ-Πειραματικό 3-1(25-15,29-31,25-16,25-17)
Πειραματικό(Μπελουμπέκωβ):Καμφορίδου(C),Κολοκοτρώνη,Γκινάλη,Παρλόγλου,Αντωνίου,
Γιαννώτα,Τζοβένου,Γαλλίκα,Τζαμουράνη,Παππά,Τσαραμπουλίδου,Βουτσά(λ)