Sunday, March 5, 2017

Πάλεψαν οι α' παγκορασίδες

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η ομάδα των α' παγκορασίδων μας από την ομάδα του Μυγδονιακού το Σάββατο 4/3/2017. Στο ντέρμπι των δύο αήττητων ομάδων, τα κορίτσια μας ξεκίνησαν για ακόμη έναν αγώνα δυνατά και με ρυθμό στο παιχνίδι τους προηγήθηκαν με 14-12. Κάπου εκεί όμως, η ομάδα του Μυγδονιακού με πολύ καλό σερβίς γύρισε το σετ και τελικά το κατέκτησε με 14-25. Στο επόμενο σετ, η ομάδα του Μυγδονιακού μπήκε πιο δυνατά και κέρδισε από την αρχή μία διαφορά την οποία και αύξησε μέχρι το τέλος του σετ επικρατώντας τελικά με 17-25. Στο τρίτο και τελευταίο σετ τα κορίτσια μας έδειξαν ένα μέρος των δυνατοτήτων τους καθώς παρόλο του ότι βρισκόταν πίσω στο σκορ με 3-4 πόντους καθόλη τη διάρκεια του σετ δεν παράτησαν το παιχνίδι και πάλεψαν μέχρι το τέλος για να το γυρίσουν και να το κατακτήσουν φτάνοντας μέχρι το 23-25. Παρά την ήττα, η ομάδα μας βρίσκεται στη 2η θέση του Γ' ομίλου μία "στροφή" πριν από το τέλος του προκριματικού γύρου. Επόμενος αγώνας το Σάββατο 11/3/2017 στο ΕΑΚ Νεάπολης με αντίπαλο την ομάδα του Μακεδονικού.

Πειραματικό-Μυγδονιακός 0-3(14-25,17-25,23-25)
Πειραματικό(Κουτσιανικούλη):Τριανταφυλλίδου(C),Τσουμάνη,Καραγιαννάκη,