Monday, February 6, 2017

Νέα ήττα για το γυναικείο μας

Για 3η συνεχόμενη αγωνιστική τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στην ομάδα του Ατρομήτου Τριαδίου. Η ομάδα μας που παρατάχθηκε με τις γνωστές απουσίες του τελευταίου μήνα λόγω τραυματισμών (Μπουρνή και Παρασκευοπούλου) μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κέρδισε το πρώτο σετ με 22-25. Στο δέυτερο σετ το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο με την ομάδα μας να ξεφεύγει με 20-22 και 22-23 αλλά να το χάνει στις λεπτομέρειες με 26-24. Η ομάδα του Τριαδίου έχοντας πλέον την ψυχολογιά μπήκε αποφασιστικά στο 3ο σετ και το κατέκτησε με 25-16. Στο 4ο σετ του αγώνα όμως, τα κορίτσια αμς βρήκαν τα πατήματά τους και χωρίς να αφήσουν περιθώρια στις αντιπάλους τους κατέκτησαν το σετ με 17-25 και οδήγησαν το παιχνίδι για 7η φορά εφέτος στο tie-break. Εκεί η ομάδα μας δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το προβάδισμα που έχει σε όλο το σετ και ηττήθηκε για 3η συνεχόμενη αγωνιστική με 3-2 σετ. Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Κυριακή 19/2/2017 στο ΔΑΚ Πεύκων με την ομα΄δα των Ακαδημιών Πρωταθλητών

Ατρόμητος Τριαδίου-Πειραματικό 3-2(22-25,26-24,25-17,17-25,17-15)
Πειραματικό(Μπελουμπέκωβ):Καμφορίδου(C),Γκινάλη,Κολοκοτρώνη,Παρλόγλου
,Γαλλίκα,Τζοβένου,Αντωνίου,Γιαννώτα,Παππά,Τζαμουράνη,Τσαραμπουλίδου,Βουτσά(λ)