Monday, January 30, 2017

Ήττα για το γυναικείο μας

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης η γυναικεία μας ομάδα καθώς ηττήθηκε με 2-3 σετ από την ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Τα κορίτσια μας, ενώ βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 24-21 στο πρώτο σετ δεν κατάφεραν να το κερδίσουν καθώς η ομάδα του Μέγα με ένα σερί έφτασε το παιχνίδι στο 25-27. Στα επόμενα 2 σετ, τα κορίτσια μας με μεγαλύτερη αποφασιστικότητα επιβλήθηκαν με  25-22  και 25-20 αντίστοιχα. Και ενώ όλα έδειχναν πως τα κορίτσια μας θα καταφέρουν να πάρουν το τρίποντο της νίκης, η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ άσχημα το τέταρτο σετ και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ με την ομάδα του Μέγα να διατηρεί το προβάδισμα μέχρι το τέλος του σετ παρά την απέλπιδα προσπάθεια των κοριτσιών μας προς το τέλος επικρατώντας τελικά με 22-25. Στο tie-break έγινε πραγματική μάχη με την ομάδα του Μέγα να επικρατεί τελικά με 13-15. Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Κυριακή 5/2 με την ομάδα του Ατρομήτου Τριαδίου εκτός έδρας.

Πειραματικό-Μέγας Αλέξανδρος 2-3(25-27,25-22,25-20,22-25,13-15)
Πειραματικό(Μπελουμπέκωβ): Καμφορίδου(C),Γκινάλη,Κολοκοτρώνη,Παρλόγλου,Γαλλίκα,Τζοβένου,Αντωνίου,Γιαννώτα,Παππά,