Monday, January 23, 2017

Πρώτη ήττα για το γυναικείο μας για το 2017

Δεν τα κατάφερε το γυναικείο μας να συνεχίσει το νικηφόρο του σερί μέσα στο 2017 καθώς ηττήθηκε από την ομάδα του Αριστοτέλη Επανομής με 3-1 σετ. Για ακόμη έναν αγώνα το κορίτσια μας δεν μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από την αρχή με 6-0 με την ομάδα της Επανομής να κρατάει το προβάδισμα αυτό σε ολόκληρο το σετ και να το κερδίζει με 25-19. Στη συνέχεια τα κορίτσια μας με σωστές επιλογές επικράτησαν με 18-25 ισοφαρίζοντας το παιχνίδι. Και πάλι όμως στο τρίτο σετ, η ομάδα της Επανομής μπήκε πιο δυνατά και κράτησε από την αρχή το προβάδισμα στο σετ επικρατώντας με 25-18. Στο επόμενο και τελευταίο σετ, το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο μέχρι το τέλος με την ομάδα της Επανομής να κρατάει ένα προβάδισμα 1-2 πόντων μέχρι το 23-23 όπου εκεί με δύο πόντους η ομάδα του Αριστοτέλη κέρδισε το σετ και τον αγώνα.
Αυτή ήταν η 3η ήττα για γυναικείο μας σε 13 αγώνες για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας
Αριστοτέλης Επανομής-Πειραματικό 3-1(25-19,18-25,25-18,25-23)
Πειραματικό(Μπελουμπέκωβ): Καμφορίδου(C),Γκινάλη,Παρλόγλου,Κολοκοτρώνη,Γαλλίκα,Τζοβένου,Αντωνίου,Γιαννώτα,Βουτσά(λ),Τζαμουράνη,Παππά,Τσαραμπουλίδου