Monday, December 12, 2016

1 νίκη και 1 ήττα ο απολογισμός των αγώνων του διημέρου 10-11/12/2016

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των αγώνιστικών μας τμημάτων το διήμερο 10-11/12/2016.
Την αρχή έκαναν οι κορασίδες μας οι οποίες αγωνίστηκαν το Σάββατο 10/12 με την ομάδα του Κεραυνού Αγίου Παύλου εκτός έδρας για τους αγώνες κατάταξης. Τα κορ΄τισια μας, μετά από αγωνιστική απραξία 2 εβδομάδων μπήκαν μουδιασμένα στο παιχνίδι και βρέθηκαν από την αρχή πίσω στο σκορ. ΄Παρόλα αυτά, και ενώ το σκορ ήταν 22-11 και 24-16 για την ομα΄δα του Κεραυνού, τα κορ΄τισια μας δεν παράτησαν το παιχνίδι και επέστρεψαν στο πρώτο σετ φτάνοντας στο 24-23 αλλά απρόλα αυτά το έχασαν με 25-23. Στο δέυτερο σετ το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο αλλά για ακόμη μία φορά η ομα΄δα του Κεραυνού το κέρδισε με 25-23. Στο τελευταίο σετ, οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 21-21 και κάπου εκεί, η ομάδα του Κεραυνού ξέφυγε με 2 πόντους κερδίζοντας τελικά το τρίτο σετ με 25-22 και μαζί και το παιχνίδι με 3-0. Επόμενος αγώνας για την ομα΄δα μας που απαρτίζεται κυρίως από παγκορασίδες, το Σάββατο 17/12/2016 με αντίπλαο τη ΧΑΝΘ στο Κλειστό Γυμναστήριο του Βότση.

Κεραυνός-Αγίου Παύλου-Πειραματικό 3-0(25-23,25-23,25-22)
Πειραματικό(Κουτσιανικούλη): Τριανταφυλλίδου(C),Παπ

πά,Ιωάννου,Κετεντζόγλου,Σαρηγιάννη,Καραγιαννάκη,Τσαραμπουλίδου,Πλιάκη,
Τσουμάνη,Κουρεμένου,Τερζή,Τζαμουράνη(λ)

Από την άλλη, το γυναικείο μας σημείωσε μία εύκολη νίκη με 0-3 σετ επί της μαχητικής ομάδας του Πήγασου Πολίχνης, σκαρφαλόνοντας έτσι στη 2η θέση της βαθμολογίας και ετοιμάζεται για το ντέρμπι κορυφής την Κυριακή 18/12 στο κλειστό του Βότση με αντίπαλο την πρωτοπόρο ομάδα του ΠΑΟΚ.

Πήγασος Πολίχνης-Πειραματικό 0-3(16-25,12-25,15-25)
Πειραματικό(Μπελομπέκωβ): Μπουρνή(C),Παρασκευοπούλου,Γκινάλη,Παρλόγλου,Κολοκοτρώνη,Καμφορίδου,Παππά,Τζοβένου,
Αντωνίου,Γιαννώτα,Βουτσά(λ),Τζαμουράνη(λ)