Wednesday, November 30, 2016

Σημαντική νίκη εκτός έδρας για το γυναικείο μας

Μία σημαντική νίκη με 1-3 σετ εκτός έδρας επί της Αναγέννησης Ρυσίου πέτυχαν το κορίτσια του γυναικείου μας. Η ομάδα μας, που υποχρέωσε τους αντιπάλους της στην πρώτη τους ήττα για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας, δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και έχασε το πρώτο σετ με 25-12. Στη συνέχεια τα κορίτσια μας πείσμωσαν και πήραν τα τρία επόμενα προσθέτοντας άλλους 3 βαθμούς στο ενεργητικό τους και παρέμειναν έτσι μέσα στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος που οδηγεί στα Play-Off. Επόμενος αντίπαλος την Πέμπτη 1/12/2016 στις 21:30 στο Κονταξοπούλειο Ωραιοκάστρου για τον αγώνα με την ομάδα του Μυγδονιακού για τη Β' Φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Αναγέννηση Ρυσίου-Πειραματικό 1-3 (25-12,23-25,22-25,22-25)
Πειραματικό(Μπελουμπέκωβ):Παρασκευοπούλου,Γκινάλη,Παρλόγλου,Κολοκοτρώνη,Γιαννώτα,
Αντωνίου,Τζοβένου,Καμφορίδου,Παππά, Γαλλίκα,Βουτσά,Μπουρνή(λ),Τζαμουράνη(λ)