Tuesday, March 11, 2014

Δύσκολη νίκη για το γυναικείο μας, ήττες για τις παγκορασίδες μας

Δύο ήττες για τα τμήματα των παγκορασίδων α' και β' για το σύλλογο μας το διήμερο 8-9/3/2014. Συγκεκριμένα, η ομάδα των παγκορασίδων 1 ηττήθηκε με 3-0 σετ στα Μουδανιά από την τοπική ομάδα. Παρόλου του ότι τα κορίτσια μας ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες από τον αντίπαλο δεν απέδωσαν σύμφωνα με τις δυνατότητές τους και ετοιμάζονται πλέον για τον αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής της Α' φάσης του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Άγιο Νικόλαο Μηχανιώνας.
Π.Ο.Μουδανίων-Πειραματικό 3-0(25-22,25-16,25-23)
Πειραματικο(Μπελουμπέκωβ): Κοντού,Χατζοπούλου(C),Τσακοπούλου,Παπαβασιλείου,Μιχαηλίδου,Στοιμένου,Πλιάκη,Ρωμαίδου,Ιωάννου,Μπελουμπέκοβα

Από την άλλη η ομάδα των παγκορασίδων 2 ηττήθηκε με παρόμοιο τρόπο από την ομάδα του Κεραυνού Αγίου Παύλου με 3-0 σετ
Κεραυνός Αγίου Παύλου-Πειραματικό 3-0(25-17,27-25,25-18)
Πειραματικό(Κουτσιανικούλη):Γεωργάκη Σ.,Τριανταφυλλίδου Χ.,Μπουγιουκλή Ε.,Μπουγιουκλή Χ.,Τσουμάνη,Γεωργάκη Δ.,Θεοδωρίδου,Παναγιωτίδου

Τέλος,την Κυριακή το γυναικείο μας πέτυχε μία αγχωτική νίκη με 3-2 σετ απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας Κεραυνό Αγίου Παύλου και παρέμεινε στη 2η θέση της 1ης τοπικής κατοηγορίας γυναικών.
Πειραματικό-Κεραυνός Αγίου Παύλου 3-2(21-25,25-15,24-26,25-14,15-6)
Πειραματικό(Μπελουμπέκωβ): Λιάλια(C),Νικολού,Διαμαντή,Μαυρίδου,Κίτσου,Μασούρα,Ξανθάκη,Σωτηριάδου,Γκλιάρα,Χατζοπούλου,Βαρδοπούλου(λ),Βουτσά(λ)